Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Młodzieżowy Klub Siatkarski » Aktualności » MKS Malanów z licencją na grę w III lidze!!!

MKS Malanów z licencją na grę w III lidze!!!

MKS Malanów z licencją na grę w III lidze!!!

Marzeniem drużyny z Malanowa był udział w rozgrywkach III ligi Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Marzenie to stało się faktem 9 maja 2018 r., kiedy to Klub otrzymał licencję Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej z prawem do uczestnictwa w rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Siatkowej w siatkówce kobiet i mężczyzn w sezonie 2018/2019.

MKS Malanów to drużyna siatkarska, która powstała w 2011r. skupiająca młodzież, dla której siatkówka stała się nie tylko sposobem na aktywne spędzania czasu, ale także swoistą pasją.

Od początku istnienia drużyna z Malanowa występuje w rozgrywkach Kaliskiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, w której rokrocznie poprawia wyniki. W sezonie 2014/15 Malanowianie zostali wicemistrzem ligi W sezonie 2017/2018 MKS została wicemistrzem Regionalnej Ligi Piłki Siatkowej w Słupcy. Obok rozgrywek ligowych, drużyna MKS-u bierze udział w wielu turniejach jednodniowych, w których odnosi wiele zwycięstw. Do największych sukcesów MKS Malanów można z pewnością zaliczyć zdobycie I miejsca w Mistrzostwach Wielkopolski LZS w 2015r., gdzie w pokonanym polu zostawił drużyny grające w III, a nawet II lidze.

Trenerem drużyny jest Krzysztof Głodowski, który siatkarskiego rzemiosła uczył się w bełchatowskiej Skrze (dziewięciokrotny Mistrz Polski) u boku takich gwiazd jak Mariusz Wlazły (najlepszy siatkarz mistrzostw świata w 2014r).

MK


Pozostałe aktualności